Szczotkowanie skóry na sucho – sposób na piękną skórę

Szczotkowanie skóry na sucho. Jest to jedna z najprostszych i najszybszych sposobów do uzyskania pięknej, zdrowej skóry jak i prawidłowo funkcjonującego układu limfatycznego. Jeśli i waszej skórze zimowa aura dała się we znaki powinniście zacząć przygotowania do lata już teraz. Oprócz mojego ulubionego peelingu z kawy polecam wam codzienne szczotkowanie ciała na sucho. Praktykuje tą metodę od lat. Jest prosta i nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Potrzebna jest jedynie szczotka z naturalnym włosiem.

Czym jest suche szczotkowanie skóry?

Szczotkowanie skóry - mała szczotka
Szczotka z naturalnego włosia

Suche szczotkowanie skóry to praktyka, która pomaga usunąć martwy zrogowaciały naskórek, poprawia teksturę i koloryt skóry widoczne ją odmładzając jak również redukuje cellulit. To tylko niektóre z korzyści jakie przynieść może wprowadzenie tego zabiegu do codziennej pielęgnacji. Szczotkowanie skóry jest starożytną metodą pielęgnacji skóry stosowaną w wielu krajach na całym Świecie. Rdzenni Amerykanie używali suszonych kolb kukurydzy do szczotkowania skóry, podczas gdy Chińczycy używają po dziś dzień, gąbki zrobionej z włókien suszonych owoców, zwanych loofa. Nowoczesnym narzędziem do szczotkowania skóry jest szczotka z naturalnego włosia. Szczotkowanie całego ciała trwa około 5 minut i zazwyczaj wykonywane jest codziennie przed kąpielą. Twarz może być szczotkowana specjalną, miękką szczoteczką do twarzy.

Korzyści płynące z suchego szczotkowania skóry

Oprócz wspomnianego wizualnego efektu jakie daje suche szczotkowanie skóry istnieje szereg innych  korzyści płynących z tej czynności.

Szczotkowanie skóry:

  • Pobudza krążenie krwi oraz stymulujemy układ limfatyczny, który usuwa z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii.
  • Pobudza gruczoły potowe i otwiera pory skóry, co usprawnia proces oczyszczania się organizmu
  • Usuwa martwe komórki skóry, dzięki czemu skóra wygląda zdrowo i młodziej
  • Poprawia koloryt i fakturę skóry
  • Umożliwia lepsze wchłanianie składników odżywczych w głąb skóry
  • Redukuje nagromadzony tłuszczu i cellulit
  • Łagodzi napięcie mięśni
  • Działa pobudzająco
  • Poprawia ogólne zdrowie skóry

Jak poprawnie szczotkować skórę

Szczotkowanie skóry - szczotka z naturalnym włosiem
Szczotka

Na początek musimy wybrać odpowiednią szczotkę. Nie powinna być ani za twarda ani zbyt miękka, powinna delikatnie ścierać, ale nie rysować skóry. Najlepiej wybrać szczotkę z naturalnym włosiem i taką która wygodnie leży nam w dłoni. Aby dostać się do trudno dostępnych miejsc warto wybrać szczotkę z długim trzonkiem. Równie ważna jest technika wykonywania masażu. Podczas zabiegu należy wykonywać długie ruchy szczotką i nie przyciskać jej za mocno do skóry. Zaczynamy od stóp i kolejno przesuwamy się na łydki, uda i pośladki. Brzuch masujemy delikatnymi kolistymi ruchami. Masaż rąk rozpoczynamy od dłoni, następnie kierujemy się ku ramionom, aż do szyi. Należy omijać miejsca, w których skóra jest uszkodzona. Całość powinna trwać około 5-10 minut.
Najlepiej szczotkować ciało przed kąpielą, woda pomoże zmyć pozostałości usuniętego naskórka a użycie balsamu lub olejku po kąpieli sprawi, że zawarte w nich składniki odżywcze wnikną głębiej co spotęguje ich działanie. Pamiętajmy o czyszczeniu szczotki. Najlepiej umyć ją ciepłą wodą z mydłem lub szamponem a następnie dokładnie wysuszyć.

Możecie mi nie wierzyć, iż można się od tego uzależnić. Wypróbujcie i dajcie znać jakie są wasze wrażenia.