Domowe sposoby na kamień nazębny

Dbanie o zęby jest, a przynajmniej powinno  być priorytetem dla każdego z nas. Pisałam już o domowych sposobach na białe zęby. Tym razem, temat cięższy a, czyli  domowe sposoby na kamień nazębny.

Kamień nazębny jest spowodowany nadmiarem nagromadzonych bakterii w ustach. Usunięcie go najcześciej wymaga wizyty u dentysty. Są jednak sposoby na zmniejszenie lub całkowicie usunięcie kamienia nazębnego w domu przy użyciu naturalnych półproduktów.

Artykuł jest pośrednim tłumaczeniem tego linka: How to Get Rid of Tooth Tartar Naturally at Home . Sama dopiero testuję te metody, o rezultatach poinformuje niebawem.

Poniżej przedstawiam dwie metody które pomogą wam utrzymać piękny i biały uśmiech, bez konieczności udawania się do stomatologa.

Przepis pierwszy

Składniki:

Kwiat Lipy
  • 3 łyżeczki kwiatów lipy (mogą być suszone, może być też herbata z lipy)
  • 3 łyżki nasion słonecznika
  • litr wody

Sposób przygotowania:

Do wrzącej wody wrzuć kwiaty lipy i nasiona słonecznika i gotuj na średnim ogniu przez 30 min. Następnie odstaw do ostygnięcia. Odcedź tak aby pozostała sam napar. Namocz szczoteczkę do zębów w naparze i myj zęby przez 4 minuty po każdym posiłku. Do uzyskania efektu trzeba myć zęby w roztworze przez co najmniej dwa tygodnie.

Przepis drugi

Składniki:

Orzech Włoski
  • 40 gram łupin od orzechów (włoskich lub laskowych)
  • 300 ml wody

Sposób przygotowania:

Do wrzącej wody wrzuć łupiny i gotuj przez 20 min. Odstaw do wystygnięcia. Odcedź łupiny. Namocz szczoteczkę do zębów w naparze i myj zęby przez 5 minut 3 razy dziennie. Podobnie jak w przypadku przepisu pierwszego do uzyskania efektu potrzeba przynajmniej dwóch tygodni.

Tak jak nadmieniłam, sama postaram się przetestować oba przepisy, a o efektach lub o ich brakach oczywiście poinformuje.

  • boxxer144

    i jakie efekty??