Naturalne rzęsy

Domowe sposoby na długie rzęsy

Rzęsy są niewątpliwie najbardziej uderzającą częścią naszych oczu. Bez względu na to jakiego są kształtu lub koloru, długie i gęste rzęsy dodają tajemniczości spojrzeniu, co sprawia iż oczy stają się bardziej atrakcyjne. Aby dodać naszym rzęsom pełniejszego wyglądu, zazwyczaj sięgamy po tusz lub sztuczne rzęsy. Dlaczego więc nie sięgnąć po naturalne sposoby aby zafundować sobie piękne i długie rzęsy?

Pielęgnacja rzęs jest równie ważna jak pielęgnacja włosów

Dbamy o nasze włosy, więc dlaczego nie o nasze rzęsy? Tak jak rutynowa pielęgnacja włosów sprawia, że są zdrowe i lśniące, tak samo dbając o nasze rzęsy sprawimy iż będą dłuższe i mocniejsze. Pielęgnacja rzęs zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż pielęgnacja włosów.
Zabierając się jednak do pielęgnacji rzęs, należy pamiętać, że wyniki nie będą widoczne aż do następnego cyklu rzęs. Tak, trzeba będzie cierpliwie czekać przez miesiąc a nawet dwa żeby zauważyć różnicę. Jedno jest pewne naprawdę warto, mówię to z własnego doświadczenia.

Jak wyhodować długie i gęste rzęsy?

1. Usuń makijaż oczu na koniec dnia

Makijaż zatyka skórę wokół oczu, która jest i tak bardzo cienka, a tusz do rzęs bardzo je obciąża. Usunięcie makijażu na noc daje rzęsom i skórze wkuł oczy czas na odpoczynek i regenerację.
Należy pamiętać aby usuwać makijaż bardzo delikatnie, bowiem zbyt mocne tarcie oka może uszkodzić rzęsy, połamać je a nawet usunąć pojedyncze rzęsy, w przeciwieństwie do włosów, rzęsy odrastają znacznie wolniej. Pozostawiając nieefektowne ubytki. Bardzo ważne aby używać w tym celu preparatów do tego przeznaczonych które delikatnie rozpuszczają tusz i ułatwiają jego usuwanie. Można sięgnąć też po naturalne środki np: olej kokosowy.
Demakijaż  z zastosowaniem oleju kokosowego. Niewielką ilość oleju rozetrzeć w palcach i delikatnie nanieść na powieki i rzęsy. Delikatnie masować. Następnie za pomocą płatka kosmetycznego delikatnie usunąć rozpuszczony tusz. Czynność można powtórzyć jeśli makijaż był mocny. Następnie małym ręcznikiem zamoczonym w ciepłej wodzie przemywany całą twarz.

2. Olej z oliwek, rycynowy, kokosowy, migdałowy

Wyżej wymienione oleje wzmacniają, nawilżają i uelastyczniają rzęsy, sprawiając iż stają się bardziej odporne na uszkodzenia. Zawarte w nich substancje odżywcze wnikają również w głąb cebulek i stymulują ich wzrost.

Wystarczy codziennie wieczorem po demakijażu i umyciu twarzy nałożyć niewielka ilość olejku. Można do tego użyć szczoteczki od starego tuszu do rzęs. Należy ją przedtem dobrze umyć i gotowe. Jeżeli nie masz szczoteczki rozetrzyj niewielką ilość olejku w palcach poczym nanieś na rzęsy i brwi jeśli uważasz że potrzebują wzmocnienia. Rano wystarczy umyć twarz i nałożyć makijaż. Nie polecam nakładania mascary na natłuszczone rzęsy, makijaż będzie się rozmazywał.

3. Wazelina

Ten niedoceniany i tani kosmetyk ma wiele zastosowań, jednym z nich jest pielęgnacja rzęs i brwi. Działa podobnie do oleji opisanych powyżej.  Stosowana regularnie sprawia iż  rzęsy rosną szybciej i sprawia, że są grubsze i mocniejsze.

4. Zielona herbata

Codzienne przemywanie zieloną herbatą pomaga wzmocnić rzęsy. Zanurz płatek kosmetyczny w naparze z zielonej herbaty i delikatnie wmasuj w rzęsy. Zielona herbata oczyszcza cebulki i stymuluje wzrost włosów.

5. Białko jajka

Jeśli masz problem z wypadającymi rzęsami możesz je wzmocnić mieszanką oleju kokosowego i białka jajka. Wymieszaj po dwie krople każdego z nich i nanieś na rzęsy za pomocą szczoteczki do rzęs. Jak wszystkie powyższe metody polecam stosować na noc.

6. Przycinanie rzęs

Ta niekonwencjonalna metoda naprawdę pomaga. Możesz przycinać rzęsy raz na dwa-trzy miesiące. Wystarczy przyciąć niewielką część (1/4). Przycinanie rzęsy stymuluje mieszki rzęs i sprawia, że rosną szybciej.

7. Zrób rzęsom przerwę od kosmetyków

Rzęsy jak wszystko potrzebują świeżego powietrza, dlatego warto zrobić im przerwę od makijażu. Najlepiej usunąć makijaż zaraz po przyjściu do domu, weekend i wakacje to świetny czas na zafundowanie rzęsom należytego odpoczynku. Naturalnie długie i zdrowe rzęsy prezentują się świetnie nawet bez maskary, dlatego nie bój się zrobić sobie dnia bez makijażu.


Bardzo ważna jest również dieta bogata w zielone warzywa, owoce, jajka, mięso i ryby, która jak wiemy, pomaga nie tylko rzęsom.

Możesz stosować wszystkie powyżej wymienione metody albo zdecydować się na taką która odpowiada Ci najbardziej. Najważniejsze to być konsekwentnym w jej stosowaniu i mieć odrobinę cierpliwości bowiem efekty są zaskakujące.

Jeśli ktoś z was zna jeszcze jakieś naturalne metody chętnie się o nich dowiem.

  • amir

    Na pewno bym się nie zdecydowała na przycinanie rzęs. Poza tym nie mam przekonania do domowych sposobów. Wolałam kupić sobie odżywkę do rzęs biotebal, bo widziałam, jaki efekt dała u mojej przyjaciółki. I u mnie też się super sprawdziła. Rzęsy w krótkim czasie niesamowicie urosły

    • Dziękuje za komentarz. Przyznaje, że sama od czasu do czasu, pchana reklamą nowego super produktu, poddaje się pokusie sprawdzenia go na własnej skórze. U mnie produkt do przedłużenia rzęs wywołuje zaczerwienienie i swędzenie. Niestety, często jest tak że produkty nawet te reklamowane jako delikatne i „naturalne” zawierają związki chemiczne niekorzystne dla naszego organizmu. Są to w prawdzie niewielkie ilości, ale jak dodamy wszystkie stosowane kosmetyki uzbiera się tego sporo.