konopie kosmetyki

Co warto wiedzieć o kosmetykach z konopi?

Kosmetyki z konopi budzą w opinii publicznej różne skojarzenia. Ci, co nigdy ich nie stosowali, boją się, iż jest to produkt niewiadomego. pochodzenia, nie do końca bezpieczny. Inni, z kolei którzy choć raz mieli z nimi do czynienia – chętnie wracają po balsamy, kremy czy olejki w skład których wchodzą konopie. Co więc warto wiedzieć o takich kosmetykach?

konopie kosmetyki
  1. Historia
    Kosmetyki z konopi znane były już od wielu lat. Już dawniej, w Azji Środkowej można było spotkać się z zastosowaniem oleju z konopi do łagodzenia zmian skórnych. Obecnie, olej ten również spotykamy w wielu kosmetykach. Ma wiele właściwości pielęgnacyjnych, dlatego producenci zdrowych produktów tak chętnie po niego sięgają.
  2. Jak stosować?
    Kosmetyki konopne działają tak jak inne dostępne na rynku preparaty. Większe efekty można zobaczyć, gdy regularnie i systematycznie stosuje się określony produkt. Warto również zainwestować w produkty, które są sprawdzone i pochodzą z konkretnych źródeł. Kosmetyki konopne można obecnie więc kupić w wielu sklepach z naturalnymi kosmetykami oraz w internecie – sprawdź zaufany sklep. Ich cena również jest bardzo atrakcyjna, a skład w 100% naturalny.
  3. Ceny
    Jak wspomniano wyżej, cena kosmetyków z konopi zależy między innymi od konkretnego produktu (czy to jest krem, balsam, maseczka czy szampon), producenta, ilości oraz jej jakości. Im lepszy, organiczny i bardziej naturalny produkt, tym kupujący musi liczyć się z wyższą ceną. Przykładowo, krem na bazie konopi może kosztować w granicach od 50 do 100 zł. Szampon to wydatek rzędu 30 zł.

Czy warto codziennie sięgać po takie produkty? Zdecydowanie tak. Jak wynika z powyższego, oprócz wielu właściwości zbawiennych dla naszego zdrowia i skóry, kosmetyki konopne cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród odżywiania, oczyszczania, nawilżania jak i regeneracji skóry.